Ile zabiegów endermologii przynosi wymierne korzyści?
Zabiegi endermologii cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Ta metoda pozwala na wymodelowanie sylwetki oraz poprawienie wyglądu skóry w prosty i nieinwazyjny sposób. Ile zabiegów endermologii trzeba wykonać, aby zobaczyć zadowalające efekty?
Na czym polegają zabiegi endermologii?
Zabiegi endermologii polegają na zastosowaniu specjalnych urządzeń służących do masażu próżniowego. Głowica z rotującymi rolkami masującymi jest przykładana do skóry. Pod wpływem powstałego podciśnienia zostaje ona zassana pomiędzy rolki obracające się wokół własnej osi. Intensywnie masują one fałdy skórne, co wspomaga procesy metaboliczne zachodzące w skórze oraz tkance podskórnej. Dzięki temu endermologia znacznie poprawia ukrwienie. Co za tym idzie, dotlenia oraz odżywia skórę, poprawiając jej wygląd i sprężystość. A to jeszcze nie wszystko. Urządzenia do endermologii emitują fale radiowe, które oddziałują także na tkankę tłuszczową. Właśnie dlatego tego typu zabiegi mogą znacznie wspomóc odchudzanie i modelowanie sylwetki.
Ile zabiegów endermologii trzeba wykonać?
Okazuje się, że już nawet jeden zabieg może przynieść widoczne efekty ujędrniające i znacznie poprawić ukrwienie tkanek. Warto zaznaczyć, że uzyskany rezultat może być chwilowy. Dla osiągnięcia stałych efektów konieczne okazuje się przejście serii (co najmniej 6-10 zabiegów) regularnych masaży. Wizyty w gabinecie powinny odbywać się około 2 razy w tygodniu. Trzeba pamiętać, że częstotliwość zabiegów zawsze dostosowywana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i upodobań konkretnej osoby. Z reguły jednak endermologia przynosi najlepsze efekty, kiedy powtarzana jest regularnie. W niektórych przypadkach zaleca się powtarzanie serii zabiegów, w celu podtrzymania rezultatów przez długi czas.